FaktodeksFinansal ihtiyaçlarınızı en iyi şartlarda belirleyin

works_faktodeks
Faktodeks; KOBİ ve işletme sahiplerine birden fazla finans kurumundan alacakları fiyat tekliflerini değerlendirme olanağı sunarken, en düşük oran ile ellerine geçecek en yüksek meblağa dakikalar içinde ulaşmalarını sağlar.

Faktodeks’in kullanıcılarına sağladığı bir diğer avantaj ise; ticari işletmelerin vadeli ödeme aldıkları müşteri çeklerinin finansal geçerliliğini ve risk analizini yapmalarını sağlayan patentli algoritmasıdır.

Detaylar

Faktodeks ticari işletmelerin, fon ihtiyaçlarına yönelik nakit ve gayri nakit kredi taleplerinin tüm üye finans kurumları tarafından en hızlı şekilde değerlendirilip limit tahsis edilmesine imkan sağlamak üzere kurulmuştur.

Faktodeks ticari işletme sahiplerine birden fazla finans kurumundan alacakları fiyat tekliflerini değerlendirme olanağı sunmaktadır. Platform, ticari işletmelerin vadeli alacakları için edindikleri kambiyo evraklarının finansal geçerliliği (kredibilitesi) ve risk analizini yapmalarını sağlayan patentli bir algoritmadır.

Aynı zamanda iki ana koldan oluşan Faktodeks, vadeli alacaklarını nakte çevirmek isteyen ticari işletmeler ile finans kurumlarını aynı çatı altında toplayan ve en iyi oran ve fiyatı almalarına olanak sağlayan online portaldır. Vadeli satış yapan işletmelerin vadeli satış karşılığı aldıkları kambiyo evraklarını (çek, senet gibi) sadece vergi kimlik numaralarını sorgulatarak finansal değerini, kredilendirme koşullarına uygun bir evrak olup olmadığından, piyasa analizine kadar birçok detayı üyelerine sunan inovatif bir algoritma içermektedir. Bu sayede üye işletmeler ve finans kurumlarının finansal kayıp ve ticari zarara uğrama olasılıklarını minimalize eden, kullanımı çok basit bir portaldır.

  • Faktodeks, direkt veya dolaylı yoldan bir finans kurumu, aracı veya acente değildir

    Faktodeks vadeli alacaklarını nakde çevirmek isteyen ticari işletmeler ile, BDDK lisanslı finans kurumlarını aynı portalda buluşturan yasal, inovatif bir platformdur.

  • Faktodeks patentli bir algoritmaya sahiptir

    Faktodeks patentli algoritması sayesinde üye tüm ticari işletmeler ve Finansal Kurumlar, işleme konu Kambiyo Evrakının geçerliliğini öğrenmek üzere DEKS kısmına VKN yazarak “tek tık” ile bu evrakın üzerinden sorgulama imkanına sahip olacaklardır. “DEKS” uygulaması sayesinde ticari işletmelere, minimum zarar, maksimum kar olanağı sağlayan Faktodeks, tüm bu işlemler karşılığında kullacılardan hiçbir ücret talep etmez.

  • Finansal ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirlemenize yardımcı olur

    Ticari işletmelerin, nakde çevirmek istedikleri faturalı müşteri çeklerini, üye finans kurumlarına aynı anda ulaşmasına olanak sunan faktodeks, ticari işletmeler tarafından işleme konu kambiyo evrakı için tüm üye finans kurumlarınca verilen fiyatların ticari işletmelere en hızlı şekilde ulaşmalarına yardımcı olur. Tüm üye finans kurumları tarafından fiyat verilmesi ile, işletmelerin en iyi fiyata en hızlı şekilde ulaşmaları sağlanır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arcon Bilişim hakkında bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Kişisel ve sektörel olarak ihtiyaç duyduğu halde henüz farkındalığı oluşmamış inovatif fikirleri uygulamaya geçirip, hayatı kolaylaştırmak adına her alanda varlığımızı sürdürmek Arcon Bilişim Teknolojileri A.ş olarak amaç ve hedefimizdir.

Soykan Alper Çinar
İcra Kurulu Başkanı & Ceo